ÇANAK ANTEN KURULUM PAKETLERİ

DESTEK / SIK SORULAN SORULAR

Uydu yayınlarını izlemek için gerekli donanım nedir?
Çanak anten uydudan gelen yüksek frekansda çok zayıf mikrodalga sinyalleri toplar ve LNB’nin bulunduğu noktaya yansıtır. Çanak anten çatıya veya duvara takılır. LNB çanağın topladığı yüksek frekansda mikrodalga sinyalleri güçlendirip alıcının (receiver) işleyebileceği daha düşük frekans bandına indirir ve anten kablosundan alıcıya iletir.

LNB çanağın koluna takılır. Receiver LNB’den gelen sinyalleri Televizyonun gösterebileceği şekilde hazırlar, ve böylece uydudan aldığınız mikrodalga sinyaller TV’nizden görüntü olarak izlersiniz. Bağlantı LNB ile Receiver arasında anten kablosu ile yapılır ve kablonun iki ucuna F-Konnektör fişler takılır.

Dijital yayınları almak için nasıl bir anten kullanmalıyım?
Ofset veya parabol her tür anten kullanabilirsiniz. Fakat çanağın boyutundan çok kalitesi önemlidir. Antenin kaliteli olması sinyal alım gücünü etkiler. Örneğin 120 cm’lik kaliteli çanak anten 170 cm’lik harcıalem bir antenin verimini sağlayabilmektedir. Dolayısıyla çanak anten alırken boyutundan çok kalitesini göz önünde bulundurun.

Bir uydu alıcısına kaç adet anten bağlayabilirim?
En fazla sekiz uydu anten bağlayabilirsiniz. Bunun için 8×1 Diseqc anahtar kullanılmalıdır. Böylece uydu antenlerinizden birisi, örneğin TÜRKSAT uydusuna yönelmiş iken, diğer antenleriniz diğer uydulara bakabilir. Bu sayede izleyebileceğiniz kanal sayısı artacaktır.

Tek uydu anteni ile bütün uydu yayınlarını alabilir miyim?
Hayır. Tek uydu anten ile yalnızca bir uydudan gelen TV ve radyo yayınlarını alabilirsiniz. Farklı bir uydudaki yayını alabilmek için uydu anteninizi, ilgili uyduya doğru çevirmeniz gerekir. Uydunun tüm yayınlarını, otomatik olarak dijital uydu alıcınızın program listesinde göreceksiniz.

90 cm.lik uydu anteni ile hangi uyduların yayınını izleyebilirim?
Bu boyutta bir uydu anten ile Türksat kanallarının hepsini, Hotbird uydusunun çoğunu veya Digitürk yayınlarının yapıldığı Eutelsat W3 uydu yayınlarını izleyebilirsiniz. Ancak ülkemizin doğusunda, Hotbird uyduları için daha büyük uydu anten boylarına ihtiyaç vardır. Doğu bölgelerimizde 90 cm.lik uydu anten ile Arap ve Hint Yarımadası’ndaki kanallar rahatlıkla izlenebilirken, bu sefer Batı bölgelerimizde bu yayınlar için daha büyük anten boyları gerekmektedir.Nextstar_75_CM_Ofset_Çanak_Anten

NEXTSTAR 75 cm Offset Anten

Nextstar_85_Cm_Ofset_Çanak_Anten

NEXTSTAR 85 cm Offset Anten

Nextstar_100_Cm_Ofset_Çanak_Anten

NEXTSTAR 100 cm Offset Anten

Nextstar_Delikli_Ofset_Çanak_Anten

NEXTSTAR Delikli Anten 

Digiturk_Orginal_90cm_Çanak_Anten

DİGİTURK 90 cm Onaylı Anten ( Yeni ) 

Digiturk_Sab_Çanak_Anten

DİGİTURK 80 cm Onaylı Anten

İzmir_Uydu_Kurulum_Servis_Gelsin