balcova-uydu-servisi-izmir

UYDU KURULUM PAKETLERİ / Destek

Uydu yayınlarını izlemek için gerekli donanım nedir?

Çanak anten uydudan gelen yüksek frekansda çok zayıf mikrodalga sinyalleri toplar ve LNB’nin bulunduğu noktaya yansıtır. Çanak anten çatıya veya duvara takılır. LNB çanağın topladığı yüksek frekansda mikrodalga sinyalleri güçlendirip alıcının (receiver) işleyebileceği daha düşük frekans bandına indirir ve anten kablosundan alıcıya iletir. LNB çanağın koluna takılır. Receiver LNB’den gelen sinyalleri Televizyonun gösterebileceği şekilde hazırlar, ve böylece uydudan aldığınız mikrodalga sinyaller TV’nizden görüntü olarak izlersiniz. Bağlantı LNB ile Receiver arasında anten kablosu ile yapılır ve kablonun iki ucuna F-Konnektör fişler takılır.

balcova-uydu-servisi-çanak-anten

Dijital yayınları almak için nasıl bir anten kullanmalıyım?
Ofset veya parabol her tür anten kullanabilirsiniz. Fakat çanağın boyutundan çok kalitesi önemlidir. Antenin kaliteli olması sinyal alım gücünü etkiler. Örneğin 120 cm’lik kaliteli çanak anten 170 cm’lik harcıalem bir antenin verimini sağlayabilmektedir. Dolayısıyla çanak anten alırken boyutundan çok kalitesini göz önünde bulundurun.

Bir uydu alıcısına kaç adet anten bağlayabilirim?
En fazla sekiz uydu anten bağlayabilirsiniz. Bunun için 8×1 Diseqc anahtar kullanılmalıdır. Böylece uydu antenlerinizden birisi, örneğin TÜRKSAT uydusuna yönelmiş iken, diğer antenleriniz diğer uydulara bakabilir. Bu sayede izleyebileceğiniz kanal sayısı artacaktır.

Tek uydu anteni ile bütün uydu yayınlarını alabilir miyim?
Hayır. Tek uydu anten ile yalnızca bir uydudan gelen TV ve radyo yayınlarını alabilirsiniz. Farklı bir uydudaki yayını alabilmek için uydu anteninizi, ilgili uyduya doğru çevirmeniz gerekir. Uydunun tüm yayınlarını, otomatik olarak dijital uydu alıcınızın program listesinde göreceksiniz. Diğer yandan uydu ile uydu anten arasında, sinyali almanızı engelleyecek bina, ağaç gibi fiziksel bir engel bulunmamalıdır. (Bu bilgi tek odaklı ve tek lnb takılan antenler için geçerli olup, çok odaklı ve birden fazla lnb takılan antenler için geçerli değildir.)

90 cm.lik uydu anteni ile hangi uyduların yayınını izleyebilirim?
Bu boyutta bir uydu anten ile Türksat kanallarının hepsini, Hotbird uydusunun çoğunu veya Digitürk yayınlarının yapıldığı Eutelsat W3 uydu yayınlarını izleyebilirsiniz. Ancak ülkemizin doğusunda, Hotbird uyduları için daha büyük uydu anten boylarına ihtiyaç vardır. Doğu bölgelerimizde 90 cm.lik uydu anten ile Arap ve Hint Yarımadası’ndaki kanallar rahatlıkla izlenebilirken, bu sefer Batı bölgelerimizde bu yayınlar için daha büyük anten boyları gerekmektedir.

Hangi tipte çanak anten kullanmalıyım?
Ofset çanaklar, dik olarak konumlandıkları için, yüzeylerinde kar birikimine sebep olmazlar. Bu sebeple kar yağışının fazla olduğu bölgelerde, Ofset tip antenler tercih edilmelidir. Buna karşılık fazla rüzgar alan ve nemli bölgelerde parabol tip anten tercih edilmelidir. Ofset antenler, parabollere oranla LNB ve feed çubukları gibi uyduyla çanak arasında engel teşkil etmediğinden daha verimli çalışır. Buna mukabil odak uzaklığı ve ayarı, parabol antene göre daha hassastır.

110240207-1-next_tekli_kurulum_canak_seti_box_yeni

NEXTSTAR 70 cm Offset Anten

untitleddduntitledcdcc


110240207-1-next_tekli_kurulum_canak_seti_box_yeni

NEXTSTAR 85 cm Offset Anten

untitleddduntitledcdcc


80cm-offset_3-x

NEXTSTAR 100 cm Offset Anten

untitleddduntitledcdcc


EE_17231723

NEXTSTAR Delikli Anten


DT 90 LIK

DİGİTURK 90 cm Onaylı Anten ( Yeni )


652_hg

DİGİTURK 80 cm Onaylı Anten ( Yeni )

türk bayraklı anten ile ilgili görsel sonucu
Türk Bayraklı (Özel Üretim Anten) ( Yeni )

Hizmetlerimiz

Balçova uydu sistemleri, Balçova antenci, Balçova uydu anten sistemleri, Balçova merkezi sistem uydu, Balçova merkezi uydu, Balçova hd receiver, Balçova mini uydu alıcı, Balçova uydu fiyatları, Balçova anten ayarı, Balçova anten kurulumu, Balçova uydu antenleri, Balçova canak, Balçova canak kurulumu, Balçova mini uydu, Balçova dijital uydu, Balçova next nextstar, Balçova anten uydu, Balçova anten kurulum, Balçova anten kurulumu, Balçova anten sistemleri, Balçova sistem uydu, Balçova ucuz uydu alıcısı, Balçova baff, Balçova dijitürk kurulumu, Balçova digiturk, Balçova digiturk servisleri, Balçova çanak kurulum, Balçova uydu kurulum, Balçova uydu anten, Balçova uydu çanak, Balçova uydu alıcısı, Balçova anten kurulumu, Balçova mini uydu alıcı, Balçova canak anten, Balçova çanak uydu, Balçova anten ayarı, Balçova çanak ayarı, Balçova türksat uydu ayarı, Balçova anten kurulumu, Balçova uydu çanak anten, Balçova uydu ayar, Balçova uydu antenler, Balçova uydu montajı, Balçova anten, Balçova hotbird, Balçova turksat, Balçova uydu, Balçova merkezi uydu, Balçova merkezi sistem uydu, Balçova receiver, Balçova receiver fiyatları, Balçova hd uydu, Balçova hd uydu alıcıdijitürk servis, Balçova uydu servis, Balçova anten fiyatları, Balçova çanak fiyatları, Balçova receiver fiyatları, Balçova next uydu, Balçova uydu alıcı fiyat, Balçova en ucuz uydu, Balçova digital uydu, Balçova uydu servisi, Balçova uydu çanağı, Balçova dijitürk, Balçova dsmart, Balçova hd uydu alıcı, Balçova hdtv uydu alıcıları, Balçova uydu fiyatları,vuydu receiver, Balçova antenci, Balçova uydu kurulum, Balçova uydu kurulumu

Balçova_Uydu_Servisi_balcova

Balçova Hizmet Bölgelerimiz…

Bahçeler Arası: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Çetin Emeç: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Egitim: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Fevzi Çakmak: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

İnçiraltı: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Korutürk: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Onur: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Telefirik: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

İzmir Uydu Servisi