digiturk-online-İşlemler

Digiturk_Fatura_Ödeme_Borç_Sorgulama

Fatura tutarımı nasıl öğrenebilirim ?

Digiturk’e kayıtlı cep telefonu numaranızdan “FATURA” yazıp 3555’e SMS gönderdiğiniz zaman son dönem fatura bilgilerinizi ve toplam borcunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca “Online İşlemler” bölümündeki “Fatura İşlemleri” menüsünden de fatura bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Hatırlatma: 3555 hizmetinden Turkcell, Vodafone ve AVEA aboneleri yararlanabilir. Her işlem Avea ve Vodafone aboneleri için 80 Kuruş, Turkcell aboneleri için 1 TL olarak ücretlendirilir.

Fatura kesim ve son ödeme tarihlerini öğrenebilir miyim ?

Digiturk’te faturalar, her ayın 3’ünde kesilmektedir. Faturanızın son ödeme tarihi de aynı ayın 16’sı olmaktadır ve bu tarih faturanızın sağ üst kısmında belirtilmektedir.

Faturanızın son ödeme tarihi hafta sonu veya resmi tatiller nedeni ile birkaç gün öncesi veya sonrası olarak değiştirilebilir.Fatura kesim veya son ödeme tarihlerinin üyelerimizin isteğine göre değiştirilmesi mümkün olduğunda sizlerle bilgisi paylaşılacaktır.

İlk faturam hakkında bilgi alabilir miyim ?

Digiturk’te faturalama süreci ön ödemeli sistemle işlemektedir. Yani her ayın 3’ünde kesilen faturanız bir sonraki ay alacağınız hizmete karşılık gelmektedir. Bu sebepten dolayı ilk faturanıza, fatura kesim tarihine kadar aldığınız hizmetin ve gelecek ay boyunca alacağınız hizmetin ücreti birlikte yansımaktadır.

Bu durumu bir örnekle açıklamamız gerekirse:

19 Ağustos tarihinde 50 TL tutarında bir paketle Digiturk ailesine katıldınız. İlk faturanız 3 Eylül tarihinde düzenlenir ve üye olduğunuz aydaki faturalanmamış dönem ile bir sonraki ayın 3’üne kadar olan dönemi birlikte kapsar.

Tablodan da görüldüğü üzere, paketinizin içerik ve fiyatında bir değişiklik olmadığı takdirde, ikinci faturanız 50 TL’ye düşer ve sonraki aylarda aynı tutarda devam eder.

Faturamda yer alan kalemlerle ilgili bilgi alabilir miyim ?

Faturanızdaki başlıca kalemler ve açıklamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

Paket Ücretleri: Üye olunan paketin aylık bedeli faturalandırılmaktadır. 3’üncü soruda da aktarıldığı üzere Digiturk’te faturalama süreci ön ödemeli olarak işlemektedir. Yani paket geçişi yapıldığı tarihten, fatura kesim tarihine kadar alınan hizmetin ve önümüzdeki ay alınacak hizmetin ücretinin bir arada görülmesi normaldir.

Kira Ücretleri: Kiralanan Digiturk ekipmanının aylık ücretinin faturaya yansıtılmasıdır.

İletişim Hizmeti: Digiturk tarafından üyelerine sağlanan dijital yayın hizmetinin faturaya yansıtılmasıdır.

İzle ve Öde Ücreti: Satın alınarak izlenen programların ücretidir.

Digiturk Dergi Ücreti: Abone olunan Digiturk dergisinin aylık ücretinin faturaya yansıtılmasıdır.

KDV: Digiturk Paketleri ve İzle-Öde servisi için 18%, Dergi servisi için 1% oranındadır.

ÖİV (Özel İletişim Vergisi): İletişim Hizmeti ücreti için 15% oranındadır.

Yapmış Olduğunuz Ödemeden Bu Fatura İle Mahsup Edilen: Faturanızdan, daha önce yapılan ödeme sebebiyle düşülen tutarı göstermektedir.

Ödenecek Tutar: Ödemeniz gereken tutarı gösterir.

Gecikme Faizi: Son ödeme tarihinde ödenmeyen faturalar için aylık gecikme faizi uygulanmaktadır. Aylık gecikme faizi oranıdır 3%’dür ve ödemenin geciktiği gün bazında hesaplanmaktadır.

Faturamı nerelere, nasıl ödeyebilirim ?

Digiturk’te faturalarınızı pek çok kanaldan ödemeniz mümkündür:

Bankalardan: Aşağıdaki tabloda, 10 haneli üye numaranız ile birlikte fatura ödemenizi gerçekleştirebileceğiniz anlaşmalı bankalarımızı ve ödeme yöntemlerini görebilirsiniz.

Digiturk_Fatura_Ödeme_Noktaları

Web: İstediğiniz zaman www.digiturk.com.tr adresinde yer alan “Online İşlemler” bölümündeki “Fatura İşlemleri” menüsünden kredi kartınızla fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Digiturk_İnternet_Online

Digiturk Müşteri Hizmetleri: Dilediğiniz zaman Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayarak sesli yanıt sistemimizin yardımıyla kredi kartı fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Kanalı: Digi kutunuzun internete bağlı olması durumunda 555 nolu Müşteri Hizmetleri Kanalı’ndan da kredi kartınızla fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

HATIRLATMA: Bankalardan yapılan ödemelerin sisteme yansıması minimum 1 iş günü sürmektedir. Ödemenizin anında sisteme geçmesi için Digiturk Müşteri Hizmetleri’ni (0212 473 73 73) veya Online İşlemler’i tercih edebilirsiniz.

Faturalarım için Otomatik Ödeme Talimatı verebilir miyim ?

Evet verebilirsiniz. “Online İşlemler” bölümündeki “Fatura İşlemleri” menüsünden veya Digiturk Müşteri Hizmetleri’nden (0212 473 73 73) kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı bankaların tamamından da otomatik ödeme talimatı vermeniz mümkündür.

Fatura adresimi nasıl değiştirebilirim ?

Faturalarınızın sistemde kayıtlı olan adresiniz dışında farklı bir adrese gönderimini istiyorsanız “Online İşlemler” bölümündeki “Üye Bilgileri” menüsünden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Digital kart kayıp/çalıntı veya iade etmemem durumunda ücret yansıtılır mı ?

Evet yansıtılır. Digital Kart kayıp/çalıntı veya iade etmemeniz durumunda bir sonraki faturanıza 40TL kart bedel tutarı yansıtılır.

Digital Kutu kayıp/çalıntı veya iade etmemem durumunda ücret yansıtılır mı ?

Mülkiyeti Digiturk’e ait olan kutular için bu tutar yansıtılmaktadır. Yansıtılan bu tutarlar, sahip olduğunuz kutunun özellliklerine göre değişmektedir. Aşağıdaki tabloda kutuların özelliklerine göre fiyat bilgileri yer almaktadır.

*Kutu Ailesi, belirli özellikleri birbirine benzer kutuların bir araya getirilmesiyle oluşan gruplardır. Örneğin Standard çözünürlüklü (SD) kutular 120 TL , Yüksek çözünürlüklü (HD) kutular 160 TL, Internet bağlantılı (IQ) kutular 200 TL , Kaydetme özellikli (PVR) kutular 480 TL , …. gibi.

**Fiyatlandırma, Bu tutarlar güncel fiyat bilgisi olup, değişkenlik göstermektedir. Fiyatların değişmesi durumunda, digiturk.com.tr’den bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için : 0 232 374 7 666 arayabilirsiniz…