gaziemir_uydu_bakım_onarım      Gaziemir_Uydu_next_nextstar_Servis      Gaziemir_Uydu_Servisi_Netcom

GAZİEMİR UYDU SERVİSİ

med_black_phone0 232 374 7 666         mobile_tips0 549 374 7 666 

Gaziemir_Uydu_Servise_Sık_sorulan_sorularUYDU KURULUM PAKETLERİ / Destek 

Uydu yayınlarını izlemek için gerekli donanım nedir?
Çanak anten uydudan gelen yüksek frekansda çok zayıf mikrodalga sinyalleri toplar ve LNB’nin bulunduğu noktaya yansıtır. Çanak anten çatıya veya duvara takılır. LNB çanağın topladığı yüksek frekansda mikrodalga sinyalleri güçlendirip alıcının (receiver) işleyebileceği daha düşük frekans bandına indirir ve anten kablosundan alıcıya iletir. LNB çanağın koluna takılır. Receiver LNB’den gelen sinyalleri Televizyonun gösterebileceği şekilde hazırlar, ve böylece uydudan aldığınız mikrodalga sinyaller TV’nizden görüntü olarak izlersiniz. Bağlantı LNB ile Receiver arasında anten kablosu ile yapılır ve kablonun iki ucuna F-Konnektör fişler takılır.

Uydu_Servis_Ücreti_Gaziemir

Dijital yayınları almak için nasıl bir anten kullanmalıyım?
Ofset veya parabol her tür anten kullanabilirsiniz. Fakat çanağın boyutundan çok kalitesi önemlidir. Antenin kaliteli olması sinyal alım gücünü etkiler. Örneğin 120 cm’lik kaliteli çanak anten 170 cm’lik harcıalem bir antenin verimini sağlayabilmektedir. Dolayısıyla çanak anten alırken boyutundan çok kalitesini göz önünde bulundurun.

Bir uydu alıcısına kaç adet anten bağlayabilirim?
En fazla sekiz uydu anten bağlayabilirsiniz. Bunun için 8×1 Diseqc anahtar kullanılmalıdır. Böylece uydu antenlerinizden birisi, örneğin TÜRKSAT uydusuna yönelmiş iken, diğer antenleriniz diğer uydulara bakabilir. Bu sayede izleyebileceğiniz kanal sayısı artacaktır.

Tek uydu anteni ile bütün uydu yayınlarını alabilir miyim?
Hayır. Tek uydu anten ile yalnızca bir uydudan gelen TV ve radyo yayınlarını alabilirsiniz. Farklı bir uydudaki yayını alabilmek için uydu anteninizi, ilgili uyduya doğru çevirmeniz gerekir. Uydunun tüm yayınlarını, otomatik olarak dijital uydu alıcınızın program listesinde göreceksiniz. Diğer yandan uydu ile uydu anten arasında, sinyali almanızı engelleyecek bina, ağaç gibi fiziksel bir engel bulunmamalıdır. (Bu bilgi tek odaklı ve tek lnb takılan antenler için geçerli olup, çok odaklı ve birden fazla lnb takılan antenler için geçerli değildir.)

90 cm.lik uydu anteni ile hangi uyduların yayınını izleyebilirim?
Bu boyutta bir uydu anten ile Türksat kanallarının hepsini, Hotbird uydusunun çoğunu veya Digitürk yayınlarının yapıldığı Eutelsat W3 uydu yayınlarını izleyebilirsiniz. Ancak ülkemizin doğusunda, Hotbird uyduları için daha büyük uydu anten boylarına ihtiyaç vardır. Doğu bölgelerimizde 90 cm.lik uydu anten ile Arap ve Hint Yarımadası’ndaki kanallar rahatlıkla izlenebilirken, bu sefer Batı bölgelerimizde bu yayınlar için daha büyük anten boyları gerekmektedir.

Hangi tipte çanak anten kullanmalıyım?
Ofset çanaklar, dik olarak konumlandıkları için, yüzeylerinde kar birikimine sebep olmazlar. Bu sebeple kar yağışının fazla olduğu bölgelerde, Ofset tip antenler tercih edilmelidir. Buna karşılık fazla rüzgar alan ve nemli bölgelerde parabol tip anten tercih edilmelidir. Ofset antenler, parabollere oranla LNB ve feed çubukları gibi uyduyla çanak arasında engel teşkil etmediğinden daha verimli çalışır. Buna mukabil odak uzaklığı ve ayarı, parabol antene göre daha hassastır.

110240207-1-next_tekli_kurulum_canak_seti_box_yeni

NEXTSTAR 70 cm Offset Anten

untitleddduntitledcdcc


110240207-1-next_tekli_kurulum_canak_seti_box_yeni

NEXTSTAR 85 cm Offset Anten

untitleddduntitledcdcc


80cm-offset_3-x

NEXTSTAR 100 cm Offset Anten

untitleddduntitledcdcc


EE_17231723

NEXTSTAR Delikli Anten


DT 90 LIK

DİGİTURK 90 cm Onaylı Anten ( Yeni )


652_hg

DİGİTURK 80 cm Onaylı Anten ( Yeni )


türk bayraklı anten ile ilgili görsel sonucu
Türk Bayraklı (Özel Üretim Anten) ( Yeni )

banner_02

Hizmetlerimiz

Gaziemir uydu sistemleri, Gaziemir antenci, Gaziemir uydu anten sistemleri, Gaziemir merkezi sistem uydu, Gaziemir merkezi uydu, Gaziemir hd receiver, Gaziemir mini uydu alıcı, Gaziemir uydu fiyatları, Gaziemir anten ayarı, Gaziemir anten kurulumu, Gaziemir uydu antenleri, Gaziemir canak, Gaziemir canak kurulumu, Gaziemir mini uydu, Gaziemir dijital uydu, Gaziemir next nextstar, Gaziemir anten uydu, Gaziemir anten kurulum, Gaziemir anten kurulumu, Gaziemir anten sistemleri, Gaziemir sistem uydu, Gaziemir ucuz uydu alıcısı, Gaziemir baff, Gaziemir dijitürk kurulumu, Gaziemir digiturk, Gaziemir digiturk servisleri, Gaziemir çanak kurulum, Gaziemir uydu kurulum, Gaziemir uydu anten, Gaziemir uydu çanak, Gaziemir uydu alıcısı, Gaziemir anten kurulumu, Gaziemir mini uydu alıcı, Gaziemir canak anten, Gaziemir çanak uydu, Gaziemir anten ayarı, Gaziemir çanak ayarı, Gaziemir türksat uydu ayarı, Gaziemir anten kurulumu, Gaziemir uydu çanak anten, Gaziemir uydu ayar, Gaziemir uydu antenler, Gaziemir uydu montajı, Gaziemir anten, Gaziemir hotbird, Gaziemir turksat, Gaziemir uydu, Gaziemir merkezi uydu, Gaziemir merkezi sistem uydu, Gaziemir receiver, Gaziemir receiver fiyatları, Gaziemir hd uydu, Gaziemir hd uydu alıcıdijitürk servis, Gaziemir uydu servis, Gaziemir anten fiyatları, Gaziemir çanak fiyatları, Gaziemir receiver fiyatları, Gaziemir next uydu, Gaziemir uydu alıcı fiyat, Gaziemir en ucuz uydu, Gaziemir digital uydu, Gaziemir uydu servisi, Gaziemir uydu çanağı, Gaziemir dijitürk, Gaziemir dsmart, Gaziemir hd uydu alıcı, Gaziemir hdtv uydu alıcıları, Gaziemir uydu fiyatları,vuydu receiver, Gaziemir antenci, Gaziemir uydu kurulum, Gaziemir uydu kurulumu

İzmir Nextstar adres

Gaziemir Hizmet Bölgelerimiz

Sarnıç: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Zafer: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Emrez: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Binbaşı Reşatbey: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Aktepe: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Beyazevler: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Irmak: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Yeşil: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Dokuz Eylül: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Gazikent: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

İzmir_Uydu_Servisi_Gaziemir