bakım-ve-onarım-narlidere      next-nextstar-narlidere      Netcom-Satellite-narlidere

NARLIDERE UYDU SERVİSİ

med_black_phone0 232 374 7 666         mobile_tips0 549 374 7 666

narlidere-uydu-sorularUYDU KURULUM PAKETLERİ Destek 

Uydu yayınlarını izlemek için gerekli donanım nedir?
Çanak anten uydudan gelen yüksek frekansda çok zayıf mikrodalga sinyalleri toplar ve LNB’nin bulunduğu noktaya yansıtır. Çanak anten çatıya veya duvara takılır. LNB çanağın topladığı yüksek frekansda mikrodalga sinyalleri güçlendirip alıcının (receiver) işleyebileceği daha düşük frekans bandına indirir ve anten kablosundan alıcıya iletir. LNB çanağın koluna takılır. Receiver LNB’den gelen sinyalleri Televizyonun gösterebileceği şekilde hazırlar, ve böylece uydudan aldığınız mikrodalga sinyaller TV’nizden görüntü olarak izlersiniz. Bağlantı LNB ile Receiver arasında anten kablosu ile yapılır ve kablonun iki ucuna F-Konnektör fişler takılır.

narlidere-uydu-servis-bedeli

Dijital yayınları almak için nasıl bir anten kullanmalıyım?
Ofset veya parabol her tür anten kullanabilirsiniz. Fakat çanağın boyutundan çok kalitesi önemlidir. Antenin kaliteli olması sinyal alım gücünü etkiler. Örneğin 120 cm’lik kaliteli çanak anten 170 cm’lik harcıalem bir antenin verimini sağlayabilmektedir. Dolayısıyla çanak anten alırken boyutundan çok kalitesini göz önünde bulundurun.

Bir uydu alıcısına kaç adet anten bağlayabilirim?
En fazla sekiz uydu anten bağlayabilirsiniz. Bunun için 8×1 Diseqc anahtar kullanılmalıdır. Böylece uydu antenlerinizden birisi, örneğin TÜRKSAT uydusuna yönelmiş iken, diğer antenleriniz diğer uydulara bakabilir. Bu sayede izleyebileceğiniz kanal sayısı artacaktır.

Tek uydu anteni ile bütün uydu yayınlarını alabilir miyim?
Hayır. Tek uydu anten ile yalnızca bir uydudan gelen TV ve radyo yayınlarını alabilirsiniz. Farklı bir uydudaki yayını alabilmek için uydu anteninizi, ilgili uyduya doğru çevirmeniz gerekir. Uydunun tüm yayınlarını, otomatik olarak dijital uydu alıcınızın program listesinde göreceksiniz. Diğer yandan uydu ile uydu anten arasında, sinyali almanızı engelleyecek bina, ağaç gibi fiziksel bir engel bulunmamalıdır. (Bu bilgi tek odaklı ve tek lnb takılan antenler için geçerli olup, çok odaklı ve birden fazla lnb takılan antenler için geçerli değildir.)

90 cm.lik uydu anteni ile hangi uyduların yayınını izleyebilirim?
Bu boyutta bir uydu anten ile Türksat kanallarının hepsini, Hotbird uydusunun çoğunu veya Digitürk yayınlarının yapıldığı Eutelsat W3 uydu yayınlarını izleyebilirsiniz. Ancak ülkemizin doğusunda, Hotbird uyduları için daha büyük uydu anten boylarına ihtiyaç vardır. Doğu bölgelerimizde 90 cm.lik uydu anten ile Arap ve Hint Yarımadası’ndaki kanallar rahatlıkla izlenebilirken, bu sefer Batı bölgelerimizde bu yayınlar için daha büyük anten boyları gerekmektedir.

Hangi tipte çanak anten kullanmalıyım?
Ofset çanaklar, dik olarak konumlandıkları için, yüzeylerinde kar birikimine sebep olmazlar. Bu sebeple kar yağışının fazla olduğu bölgelerde, Ofset tip antenler tercih edilmelidir. Buna karşılık fazla rüzgar alan ve nemli bölgelerde parabol tip anten tercih edilmelidir. Ofset antenler, parabollere oranla LNB ve feed çubukları gibi uyduyla çanak arasında engel teşkil etmediğinden daha verimli çalışır. Buna mukabil odak uzaklığı ve ayarı, parabol antene göre daha hassastır.

narlidere_next_tekli_kurulum_canak_seti_box_yeni

NEXTSTAR 70 cm Offset Anten

untitleddduntitledcdcc


110240207-1-next_tekli_kurulum_canak_seti_box_yeni

NEXTSTAR 85 cm Offset Anten

untitleddduntitledcdcc


80cm-offset_3-x

NEXTSTAR 100 cm Offset Anten

untitleddduntitledcdcc


EE_17231723

NEXTSTAR Delikli Anten


DT 90 LIK

DİGİTURK 90 cm Onaylı Anten ( Yeni )


652_hg

DİGİTURK 80 cm Onaylı Anten ( Yeni )

türk bayraklı anten ile ilgili görsel sonucu
Türk Bayraklı (Özel Üretim Anten) ( Yeni )

teknik-servis-narlidere

Hizmetlerimiz…

Narlıdere uydu sistemleri, Narlıdere antenci, Narlıdere uydu anten sistemleri, Narlıdere merkezi sistem uydu, Narlıdere merkezi uydu, Narlıdere hd receiver, Narlıdere mini uydu alıcı, Narlıdere uydu fiyatları, Narlıdere anten ayarı, Narlıdere anten kurulumu, Narlıdere uydu antenleri, Narlıdere canak, Narlıdere canak kurulumu, Narlıdere mini uydu, Narlıdere dijital uydu, Narlıdere next nextstar, Narlıdere anten uydu, Narlıdere anten kurulum, Narlıdere anten kurulumu, Narlıdere anten sistemleri, Narlıdere sistem uydu, Narlıdere ucuz uydu alıcısı, Narlıdere baff, Narlıdere dijitürk kurulumu, Narlıdere digiturk, Narlıdere digiturk servisleri, Narlıdere çanak kurulum, Narlıdere uydu kurulum, Narlıdere uydu anten, Narlıdere uydu çanak, Narlıdere uydu alıcısı, Narlıdere anten kurulumu, Narlıdere mini uydu alıcı, Narlıdere canak anten, Narlıdere çanak uydu, Narlıdere anten ayarı, Narlıdere çanak ayarı, Narlıdere türksat uydu ayarı, Narlıdere anten kurulumu, Narlıdere uydu çanak anten, Narlıdere uydu ayar, Narlıdere uydu antenler, Narlıdere uydu montajı, Narlıdere anten, Narlıdere hotbird, Narlıdere turksat, Narlıdere uydu, Narlıdere merkezi uydu, Narlıdere merkezi sistem uydu, Narlıdere receiver, Narlıdere receiver fiyatları, Narlıdere hd uydu, Narlıdere hd uydu alıcıdijitürk servis, Narlıdere uydu servis, Narlıdere anten fiyatları, Narlıdere çanak fiyatları, Narlıdere receiver fiyatları, Narlıdere next uydu, Narlıdere uydu alıcı fiyat, Narlıdere en ucuz uydu, Narlıdere digital uydu, Narlıdere uydu servisi, Narlıdere uydu çanağı, Narlıdere dijitürk, Narlıdere dsmart, Narlıdere hd uydu alıcı, Narlıdere hdtv uydu alıcıları, Narlıdere uydu fiyatları,vuydu receiver, Narlıdere antenci, Narlıdere uydu kurulum, Narlıdere uydu kurulumu

İzmir Nextstar adres

Narlıdere Hizmet Bölgelerimiz…

Bahçeler Arası: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Çetin Emeç: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Egitim: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Fevzi Çakmak: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

İnçiraltı: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Korutürk: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Onur: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

Telefirik: Uydu Çanak Merkezi Sistem Arıza Servisi Tamiri Bakımı Montajı Teknik Destek

İzmir Uydu Servisi