izmir-ilaclama
ZARARLILARLA MÜCADELE YÖNTEMLERİ

0 232 374 7 666

YÜRÜYEN HAŞERE KONTROLU

İnceleme(tespit)-Uygulama-Sonuç(Kontrol)

Yürüyen haşere mücadelesinin ilk yöntemi işletmeye veya mesken olarak belirtilen sahalara yürüyen haşere olarak adlandırdığımız zararlıların iç alanlara giriş-çıkış yaptıkları sahaların,taşınarılarak giriş yapılabileceği malzeme ve ekipmanların,barınıp, üredikleri,ve gezindikleri kritik noktaların tespit edilmesidir.

Tespit edilen kritik noktalarda rezidüel(pompa)uygulamaları,jel ve toz ilaç uygulamaları.Kapalı depo sahalarında ULV (Hacim doldurma)ilaçlama yöntemleri ile çözümlere ulaşılabilir.

Yapılan uygulamalar sonra(30 dakika,1 gün,7 gün olabilir)belirtilen zaman aralıklarında uygulama sonrasında canlı olarak devam eden popülasyon kontrolü,ilaçlama öncesi yetişkin bireylerin bırakmış oldukları yumurtalardan çıkan canlı birey olup olmadığı tespitinden sonra koruyucu amaçlı uygulamara ve kontroller devam eder.

ilaclama

KEMİRGEN KONTROLU

Kemirgen mücadelesi üretim dış alanları,üretim iç alanları ve dış alan yuva yemleleri olarak üç başlık altında toplanılabilir.İşletmeye ve binaya dış alanlardan girilebilecek yuvalar tespit edilip yuva önlerine veya içlerine yem bırakarak yuva yemlesi yapılır.

İşletmenin dış alanlarından iç alanlarına girebilme ihtimali karşı tespit edilen kritik noktalara içerisinde zehirli yem bulunan kemirgen yemleme istasyonu-veya monitörleri ile mücadele edilir. İşletme iç alanlarda ise kimyasal ürün bulunmayan canlı yakalama veya canlı gözlem ekipmanları olarak adlandırılan mekanik sistem ile çalışan ekipmanlar kullanılarak mücadele yapılır.

UÇKUN ZARARLI KONTROLU

Larvasit uygulamaları,Uçkun mücadeleleri,Kontrol başlıkları altında 3 bölümden oluşur.

Larvasit Uygulaması

Karasinek ve sivrisinek olarak iki ayrı uçkun zararlısının Larva mücadelesi yöntemi birbirlerinden farklıdır.Karasinekler larvalarını hayvan dışkı üzerilerine,çöplük alanlara,yarı ıslak zemin altlarına,vb.katı atıkların bulundukları sahalara bırakırlar.Belirtilen alanlarda karasinek larva tespitinden sonra larvasit uygulamaları yapılr.Yüksek hayvan atıklarının bulundukları çiftlik ve hayvan damlarında gübrelerin yerden 10-20 cm kadar yüksek olacak şekilde müsait olan alanlarda kurumaya bırakılarak yapılacak olan larvasit uygulamaları larvasit uygulama başarısını artıracaktır.Sivrisinekler ise larvalarını pis ve durgun sulara bırakmaktadırlar.Bu noktalarda larvasit sayımları yapılarak Sğlık bakanlığının uygun görüp,onaylamış olduğu larvasitler çevreye ve doğaya zarar vermeyecek şekilde kullanılmalıdır.

Uçkun Mücadele

Karasinek uçkun zararlı mücadelesi sabah erken saatlerde,sivrisinek uçkun zararlı mücadelesi ise gün batımı aatlerinde yapılması esastır.Mücadele ekipmanları olarak ULV başlıklı sırt atomizörleri,araç üstü ulv makinaları kanal ve logar tipi tipi halkın kullanımına kapalı ulaşılması zor alanlarında Termal sisleme makinası kullanılabilir.Dış Alanlarda kullanılacak olan organik sinek yakalama tuzaklarından yararlanılabilir.Yapılan uygulamaların sonucu,kontrol edilmesi daha sonraki zamanlarda kullanılacak olan kimyasallarının oranının ve m2 düşecek olan solüsyonun hesaplanması açısından vekimyasal kullanılan sahalarda bitkilelerdeki yapılan incelemeler doğa ve çevre duyarlılıpı konusunda önemli rol oynar.

SÜRÜNGEN KONTROLU

Sürüngenler için kullanılacak herhangi bir kimyasal bulunmamaktadır.Bu gibi şikayetler için firmamızın yetkili personelleri ile irtibata geçiniz

İZMİR – İlçe İzmir İlaçlama Servis Bölgeleri
ALİAĞA Aliağa İlaçlama Servisi
BAYRAKLI Bayraklı İlaçlama Servisi
BERGAMA Bergama İlaçlama Servisi
BORNOVA Bornova İlaçlama Servisi
BUCA Buca İlaçlama Servisi
BOSTANLI Bostanlı İlaçlama Servisi
ÇEŞME Çeşme İlaçlama Servisi
FOÇA Foça İlaçlama Servisi
KARŞIYAKA Karşıyaka İlaçlama Servisi
KEMALPAŞA Kemalpaşa İlaçlama Servisi
MENEMEN Menemen İlaçlama Servisi
SEFERİHİSAR Seferihisar İlaçlama Servisi
SELÇUK Selçuk İlaçlama Servisi
ÇİĞLİ Çiğli İlaçlama Servisi
GAZİEMİR Gaziemir İlaçlama Servisi
NARLIDERE Narlıdere İlaçlama Servisi
GÜZELBAHÇE Güzelbahçe İlaçlama Servisi
BALÇOVA Balçova İlaçlama Servisi
KONAK Konak İlaçlama Servisi
URLA Urla İlaçlama Servisi
EVKA 3 Evka 3 İlaçlama Servisi