digiturk_plus_250

Canlı yayını durdurur, geri veya ileri alabilir.

Favori sahneleri tekrar seyredersiniz.

 • DIGITURK PLUS’ın PVR (Personal Video Recorder)/Kişisel kayıt özelliği nedir?DIGITURK PLUS, hard disk (sabit bellek) içeren bir kayıt cihazıdır. Bir kanalı izlerken istediğiniz zaman yayını durdurabilir, kaydedebilir, izlemeye başladığınız ana kadar geri sarabilir, kaldığınız yerden devam edebilir veya normal yayın akışına geri dönebilirsiniz.DIGITURK PLUS’ın Kişisel Kayıt Özelliği hayatınızı nasıl kolaylaştırır?
  • Televizyonda beğendiğiniz bir yayını izlerken kaydetmek istediğiniz anda “record/kayıt” tuşuna basarak kaydı başlatabilirsiniz.
  • Bir yayını kaydederken, bir başka kanalı da aynı zamanda izleyebilirsiniz.
  • İki ayrı kanalı aynı anda kaydedebilirsiniz. Üstelik kayıt sırasında kaydetmekte olduğunuz kanallardan birini veya önceden kaydettiğiniz herhangi bir programı Kişisel Kayıt arşivinizden seçip izleyebilirsiniz.
  • Kaydettiğiniz videoyu aktif bir biçimde kontrol edebilir, kayıtlarınızı farklı hızlarda ileri / geri sarabilir, dondurabilir ve yavaş çekimde izleyebilirsiniz.
  • Yenilenmiş elektronik yayın rehberi (EPG) ile DIGITURK’teki kanalların bir haftalık yayın akışlarını görebilir, istediğiniz programlar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Rehberi incelerken izlediğiniz son kanalı sol üst köşede takip etmeye devam edebilirsiniz. DIGITURK PLUS’ınızla rehberden istediğiniz programı seçip tek tuşla kayıt için programlayabilirsiniz.
  • Televizyonda düzenli olarak izlediğiniz programları DIGITURK PLUS’ınızla rehberden seçerek kaydedebilirsiniz.
  • DIGITURK PLUS’ınızla kaydettiğiniz yayınlarda, DVDigi hizmetimizde ve 7 günlük yayın akışında içerik adına, oyunculara, yönetmenlere, temaya veya yaş sınırı seviyesine göre detaylı arama yapabilirsiniz. Arama sonuçları listesinde istediğiniz içeriği seçerek, kayıtlı içerik ise izleyebilir / DVDigi’den ise satın alabilir / yayın akışında olan bir içerik ise kayıt için programlayabilirsiniz. (çıkarılabilir çünkü aşağıda veriliyor) bence de bunu çıkartalım.
  • Evinizde yokken dünyanın neresinde olursanız olun iPhone ve iPad’e özel DigiGuide Uygulamasıyla, http://tvguide.digiturk.com.tr adresli Digiturk TV Guide (link verelim) üzerinden, 3555’e SMS atarak , (0212) 473 73 73 numaralı Digiturk Çağrı Merkezi’ni arayarak ya da Digiturk Online İşlemler (link verelim) aracılığıyla dilediğiniz içeriği DIGITURK PLUS’ınıza kayıt edilmesini sağlayabilirsiniz.

  DIGITURK PLUS’ın bu özelliklerinden yararlanabilmek için DIGITURK PLUS kutusuyla birlikte DIGITURK PLUS Servisine de üye olmanız gerekmektedir.

  DIGITURK PLUS GÜNCEL FONKSİYONLAR DIGITURK PLUS’ın En Güncel Özellikleri

  Bir yayını izlerken yayını durdurabilir, geri alabilir ve normal yayın akışına geri dönebilirsiniz.

  DIGITURK PLUS’ınızla bir kanalı izlerken istediğiniz zaman yayını dondur tuşuyla dondurabilir, o kanalı izlemeye başladığınız ana kadar geri al tuşuyla geri alabilir, kaldığınız yerden oynat tuşuyla devam edebilir ve normal yayın akışına, durdur tuşuyla geri dönebilirsiniz.

  Canlı yayını izlerken kaydetme
  Bir yayını izlerken kaydetmek istediğiniz anda kaydet tuşuna basarak kaydı başlatabilirsiniz.

  Bir kanalı izlerken diğer bir kanalı kaydetme
  Bir yayını kaydederken başka bir yayını izleyebilirsiniz. Dilerseniz aynı anda iki kayıt birden yapıp kayıtlardan birini izleyebilirsiniz.

  Kaydettiğiniz videoyu aktif bir biçimde kontrol edebilme
  Kayıtlı içeriğinizi izlerken DIGITURK PLUS ile aktif bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Kayıtlarınızı farklı hızlarda ileri/geri sarabilir, dondurabilir ve yavaş çekimde izleyebilirsiniz.

  Gelişmiş yayın akışı listesi ve kayıt
  E-Rehber ile DIGITURK’teki kanalların bir haftalık yayın akışlarını görebilir, istediğiniz programlar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Rehberi incelerken izlediğiniz son kanalı sol üst köşede görebilirsiniz. DIGITURK PLUS’ınızla rehberden istediğiniz programı seçip kayıt tuşuyla programlayabilirsiniz.

  Uzaktan kaydetme
  DIGITURK PLUS’ın uzaktan kayıt özelliği ile siz evde olmasanız da sevdiğiniz programları kaçırmazsınız. Uzaktan kayıt için 6 alternatifiniz var:
  CEP TELEFONUNDAN KAYIT
  Kayıtlı* cep telefonunuzdan; kayıt talebiniz aynı gün içinse KANAL KAYDET, yazdıktan sonra programın başlangıç, bitiş saatini ve kanal ismini yazıp 3555’e gönderebilirsiniz.
  Örneğin;
  KANAL KAYDET 21:30 23:30 MOVIEMAX PREMIER
  Eğer kayıt talebiniz ileri bir tarih içinse, kayıt komutuna tarih bilgisini de eklemelisiniz.
  Örneğin;
  KANAL KAYDET 21/11/2008 21:30 23:30 MOVIEMAX PREMIER
  * Eğer cep telefonunuz kayıtlı değilse, kayıt yap komutundan sonra üye numaranızı da ekleyerek talebinizi 3555’e yönlendirebilirsiniz.
  Örneğin;
  KANAL KAYDET Üye no 21:30 23:30 MOVIEMAX PREMIER
  DIGITURK MÜŞTERİ HİZMETLERİNDEN KAYIT
  0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayıp,sesli yanıt sisteminde önce 3’ü sonra 5’i tuşlayarak istediğiniz program için kayıt talimatı verebilirsiniz.
  DIGITURK ONLINE İŞLEMLERDEN KAYIT
  Digiturk Online İşlemler’de sol tarafta bulunan Uzaktan Kayıt menüsündeki Kanal Kaydet seçeneğinden kayıt talimatı verebilirsiniz.
  IPHONE&IPAD’DEN KAYIT
  Iphone&Ipad’nize AppStore’dan DigiGuide uygulamasını ücretsiz indirip, Digiturk Online İşlemler şifrenizle istediğiniz program için kayıt talimatı verebilirsiniz.

  DIGITURK PLUS’INIZA YENİ EKLENEN ÖZELLİKLER
  Tekrarlı program kaydetme
  Düzenli olarak izlediğiniz ve DIGITURK tarafından dizi olarak tanımlanmış programları (dizi, show programları gibi) DIGITURK PLUS’ınızla TV Guide’dan bir kez tanımlayarak her bölümün otomatik olarak kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

  Detaylı arama
  DIGITURK PLUS’ınızla kaydettiğiniz yayınlarda, DVDigi hizmetimizde ve 7 günlük yayın akışında içerik adına, oyunculara, yönetmenlere, temaya ya da yaş sınırı seviyesine göre detaylı arama yapabilirsiniz. Arama sonuçları listesinde istediğiniz içeriği seçerek, kayıtlı içerik ise izleyebilir, DVDigi’den film satın alabilir, yayın akışında olan bir içerik ise kayıt için programlayabilirsiniz.

Digiturk Plus’la Normal çözünürlükle
yetinmez, Yayınları 5 kat daha yüksek
HD kalitesinde izlersiniz.

HD teknolojisi, TV yayıncılığında izleyicilerin evine kaliteli görüntü ve sesi iletmenin son noktasıdır. HD’deki 5 kat fazla ekran / pixel sayısıyla tüm hareket ayrıntılarını yakalayabilirsiniz.

HD Teknolojisi Neden Var?

 • Resimlerdeki pixel sayısını artırarak daha iyi çözünürlük ve hareket ayrıntısı sunmak,
 • Görüntünün gerçek hayattaki görüntüye daha çok yaklaştırmak,
 • Görüş açısını genişletmek (16:9 formatı),
 • 5+1 Dolby Digital ses kalitesine ulaşmak için var.
 • Kısaca HD; gerçek televizyon keyfini, gerçek görüntülerle yaşamanız için var.

Digiturk Plus‘la Standart boyutlarla sınırlı kalmaz, birbirinden güzel belgesel, film ve maçları
3 boyutlu izlersiniz.

Bugüne kadar evinizde izlediğiniz 3D yayınlar, ‘Anaglif’ adı verilen yayın teknolojisiyle gerçekleştiriliyordu. Anaglif yayın, 3D hissini vermekte yetersizdi. Yeni Nesil 3D ise, anaglif’ten farklı olarak, 3D uyumlu televizyonlar için Türkiye’de ilk defa Digiturk ‘ün sağladığı bir yayın tekniğidir.

DVDigi Özelliği

DIGITURK PLUS, DVDigi özelliği sayesinde onlarca DVD’nin sunabileceğini size tek bir kutuda sunuyor. HD kalitesindeki filmlerden ödüllü filmlere, heyecanlı yabancı dizilerden en iyi Türkmax dizilerine, en beğenilen Iz TV belgesellerinden unutulmaz maçlara kadar birçok program DVDigi özelliğiyle DIGITURK PLUS kutusuna yükleniyor, sürekli yenileniyor. Size de istediğiniz zaman, istediğiniz programı seçip izlemek kalıyor.*

*DVDigi’de üyelik paketiniz kapsamındaki içeriklere ulaşabilirsiniz.